ورق کارتن پنج لایه چیست؟

ورق کارتن پنج لایه از ۵ لایه ورق تشکیل شده است که شامل سه لا مسطح و دو ورق فلوت میباشد.

فلوت ها همگی در میان این ورق های زیره و رویه که به آنها لاینر نیز گفته میشود، وجود دارد تا استحکام کارتن بسته بندی را چند برابر کند.

 
ترکیب بندی فلوت ها بسته به وزن محصول و صادراتی بودن آن از جنس های متفاوت با کیفیت متنوع تشکیل میشوند.

محصولات زیادی هستند که توسط کارتن های پنج لا در بازار وجود دارند که اکثر این لوازم وزن بالایی داشته و حساسیت های شدیدتری به آسیبات خارجی دارند.

زمانی که قصد سفارش و خرید یک بسته بندی مناسب برای محصولاتتان را دارید، اولین نکته ای که باید در اختیار کارتن سازی ها قرار دهید آن است که محصولاتتان چیست و وزن آن چقدر است؟

معمولا محصولاتی همانند لوازم شکستنی، میوه و صیفی جات صادراتی، لوازم و وسایل آشپزخانه با اهمیت و قیمت بالا و غیره نیازمند پک هایی هستند که از آنها در هر شرایطی نگهداری شود.

کارتن های پنج لایه با فراهم کردن چنین ویژگی میتوانند مناسب ترین گزینه برای محصولات گفته شده، باشند.

بعنوان مثال میوه و صیفی جاتی که قرار است مدت زمان طولانی تری انبار شود و مسافت زیادی را نیز طی کند، داشتن یک بسته بندی مناسب میتواند در سالم رسیدن آنها کمک کننده باشد.

قیمت ورق کارتن پنج لایه

درباره قیمت نیز میتوان گفت، با توجه به تعداد ورق های استفاده شده در کارتن ۵ لا نسبت به سه لا، هزینه بیشتری دارد.
برای تولید کارتن های ۵ لا در ابعاد بسیار بزرگ پیشنهاد میشود که از چاپ فلکسویی استفاده شود تا هزینه مقرون به صرفه تری داشته باشد.
کارتن ۵ لا نسبت به تعداد لایه هایی که در آن بکار رفته است هزینه بیشتری نسبت به کارتن سه لایه دارد. برای خرید کارتن ۵ لایه میتوانید با راهنمایی کارشناسان فروش مطابق با نوع، وزن و خجم محصولتان بهترین ترکیب ورق را انتخاب کنید.

ترکیب ورق کارتن پنج لایه

با توجه به نوع چاپی که در کارتن پنج لایه به کار میرود قیمت آن دستخوش تغییرات میگردد بعنوان مثال اگر قرار باشد کارتن ۵ لایه را لمینت کنند قطعا نسبت به چاپ فلکسویی هزینه بیشتری را شامل خواهد شد.

ورق پنج لایه کارتن

کاربرد کارتن پنج لایه

کارتنهای ۵ لایه کاربردهای فراوانی دارند.
همانطور که گفته شد این نوع کارتنها با مقاومت خوبی که دارند در اسباب کشی ها و جابجایی لوازم و وسایل منزل مورد استفاده قرار میگیرند.
همچنین در مواردی با استفاده از ورق ضد رطوبت کرافت سنگین میتوان این کارتنها را برای بسته بندی موادغذایی همانند ماهی خشک که هم حجم زیادی داشته و هم باید درون سردخانه ها نگهداری شود، استفاده نمود.
فروش این نوع کارتن بسیار زیاد است زیرا با توجه به ویژگی هایی که گفته شد برای موارد بسیاری مورد استفاده قرار گرفته و میتوان از آنها در صنایع متفاوتی بهره گرفت.

ترکیب ورق کارتن پنج لایه

ترکیب ورق کارتن پنج لایه به نوع و وزن محصول بستگی دارد. از آنجایی که کارتن پنج لایه از ۵ نوع ورق مصرفی تشکیل میشود. کیفیت هر یک از این ورق ها با یکدیگر فرق دارد. برای مثال اگر تولید کننده قصد دارد برای محصولی که ارزش افزوده بالا داشته و حساسیت های شدیدی به آسیب های خارجی دارد، ورق پیشنهادی برای تولید کارتن از نوع دورو کرافت با ترکیب فلوت BC میباشد. همچنین اگر بخواهید هزینه تمام شده مناسب تری داشته باشید میتوان کیفیت جنس ورق ها را اندکی پایین آورد.

کاربرد کارتن های پنج لایه را در اوایل مقاله عنوان کردیم و گفتیم مناسب ترین چاپی که برای کارتن های ۵ لایه استفاده میشود با توجه به ابعاد محصول معمولا چاپ فلکسویی میباشد اما برای کسانی که کالاهایشان صادر میگردد و یا قرار است همانند میوه و صیفی جات درون سردخانه ها قرار بگیرند، کارتنهای دایکاتی با چاپ افست تولید میشوند. برای اطلاعات بیشتر از ترکیب بندی ورق های کارتنی میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید.

چرا برخی از محصولات را باید با کارتن پنج لایه بسته بندی کرد؟

همانطور که در مقاله اشاره شد کارتن های ۵ لایه با توجه به استقامت و استحکامشان، مناسب محصولاتی میباشند که دارای وزن بالا و قیمت گرانتری هستند.

 لوازم خانگی شکستنی که حساسیت های بسیاری نسبت به صدمات خارجی دارند. 

برای مثال میوه و صیفی جات، دسته موادغذایی که بسته بندی هایشان در اثر رطوبت و نم له شده و کیفیت خود را از دست میدهند یا کالاهایی که قرار است مسافت طولانی را تا بازار هدف طی کنند، بهتر است درون کارتن های ۵ لایه بسته بندی شوند.


بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *