ورق کارتن سه لایه 

 

کارتن سه لایه یکی از پرکاربردترین انواع کارتن در صنایع بسته بندی میباشد.

 

به دلیل حفظ و نگهداری بالایی که میتواند از محصولات متعدد داشته باشد،

 

اکثر تولیدکنندگان از این نوع کارتن برای پک محصولاتشان استفاده میکنند.

 

کارتن سه لایه چیست؟

کارتن سه لایه که در بازار آن را با نام کارتن سه لا نیز میشناسند از ۳ لایه ورق زیره، فلوت و رویه تشکیل شده است. از بهم چسباندن سه لایه ورق این کارتن تولید میشود. اما تولید آن به همین راحتی که گفته شد نیست. جنس ورق ها و فلوتی که در بین لایه های لاینر که همان زیره و رویه قرار میگیرد بسیار حائز اهمیت است.

استفاده از فلوت ها به تنهایی یا ترکیب بندی آنها و استفاده شان در تولید کارتن از جمله کارهای تخصصی است که یک کارتن ساز میداند. کارتن های سه لایه برای محصولات متعدد استفاده میشود.

اولین نکته ای که هر کارتن سازی مدنظر دارد و سوالاتی را در این باره از مشتریان و تولیدکنندگان میپرسد آن است که محصول چیست؟

اگر محصول از اهمیت شکنندگی و انقضایی برخوردار نباشد با توجه به وزن آن میتوان از کارتن سه لایه با ترکیب کرافت، فلوت، تست بهره گرفت. بنابراین، ترکیب ورق های کارتن توسط مشاورین کارتن سازی انجام میگیرد زیرا با توجه به تجربیاتی که دارند میتوانند در انتخاب بهترین و مناسب ترین بسته بندی شما را راهنمایی نمایند.

برای مثال، اگر محصول جز دسته مواد غذایی باشد و می بایست حتما برای ارسال یا توزیع در سرخانه قرار گیرد، معمولا از فلوت ضد رطوبت و کرافت ۲۰۰ گرمی استفاده میشود و در صورت لمینتی بودن کارتن، سلفون نیز اعمال میگردد تا بسته بندی دچار ترکیدگی ناشی از سرما نشود.

در نتیجه انتخاب درست یک کارتن سه لایه به قیمت، وزن محصول و اهمیت کالا بستگی دارد.

ورق کارتن سه لایه

قیمت ورق  کارتن سه لایه

قیمت ورق کارتن سه لایه ارتباط مستقیم با نوع کاغذ و ابعاد مورد نیاز شما دارد.

شما میتوانید با تماس با کارشناسان از قیمیت روز اطلاع پیدا کنید.

ترکیب ورق کارتن سه لایه

در این قسمت، اندکی مطالب تخصصی تر شده که توصیه میشود با ما همراه شوید تا برای انتخاب کارتن و جعبه بسته بندی محصولتان آشنایی بیشتری داشته باشید.
 
تولیدکننده ای که قصد دارد درون بسته بندی محصولات سنگین قرار دهد با توجه به وزن محصولات، میتوان از ورق دو رو کرافت سنگین که لایه میانی آن از فلوت C است استفاده کرد. یا برای کارتنهای پستی از فلوت c و b و ورق های در رو ایرانی بهره میگیرند.
در بحث کارتن پستی با توجه به وزن محصولات ترکیب کارتن انتخاب میشود.
 
اگر قرار است درونشان محصولاتی همانند پوشاک جابجا شود بهتر است ورق ایرانی مصرف شود تا قیمت مناسب تری برای مشتری داشته باشد.
 
 در این قسمت باید گفت شیت های تولید شده از ۸۰ درصد خمیر مرغوب و ۲۰ درصد ضایعات تولید میشوند اما در مورد ورق ایرانی برعکس این موضوع است یعنی ۲۰ درصد خمیر و ۸۰ درصد ضایعات است به همین دلیل شما هنگام باز کردن کارتن پستی محصولات سبک تر لاینر داخلی نرم تری را احساس می کنید.

تولید ورق کارتن سه لایه

 

تولید ورق کارتنی سه لایه فرآیند مفصلی دارد که شاید ذکر تمامی نکات آن در این مقاله نگنجد. اما همانطور که در مقاله ورق سازی گفته شد، ورق کارتنی ابتدا از خمیر تشکیل میشود. این خمیر تولید شده در انواع درجه یک از ۸۰ درصد چوب و الیاف درختان میباشد که مقاومت و استحکام بسیار بالایی داشته و برای انواع محصولات چه در بازارهای داخلی و چه خارجی مورد استفاده قرار میگیرد.

خرید کارتن سه لایه

برای خرید کارتن سه لایه ابتدا باید پروسه تولید آن صورت گیرد. اول از همه باید ابعاد و وزن دقیق محصول یا کالاهایی که قرار است درون این کارتنها قرار گیرند را در اختیار کارتن سازی مورد نظر بگذارید. مشاوران فروش نسبت به ابعاد و وزن محصول میتوانند قیمت کارتن و جعبه موردنیاز شما را محاسبه کنند.

بعد از مرحله محاسبه قیمت ورق کارتن سه لایه میتوانید نسبت سفارش خود را انجام دهید. الیته لازم به ذکر است که تمامی عوامل مثل: تیراژ، چاپ، خدمات پس از چاپ، جنس ورق و غیره بر روی قیمت نهایی تاثیرگذار است. همچنین میتوانید بدون داشتن طرح و برند اختصاصی کارتنهای سه لایه را به صورت کارتن سه لایه آماده تهیه کنید و به عنوان کارتن پستی برای ارسال محصولات استفاده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *